DIŞ CEPHE UYGULAMALARI

Dış Cephe Tasarım ve Uygulama Hizmetleri Binanızın Ömrünü Uzatırken Estetik ve Fonksiyonel Açıdan Yapılarınıza Değer Katmaktadır. 

İç mekandan farklı olarak dış cephe boyamak daha profesyonel bir işçilik gerektirir. Küçük rötuşlar dışında dış cephe boyasını profesyonellere bırakmanızı veya bir ustayla birlikte çalışmanızı öneririz. 

Isı Yalıtım levhaları
Bu ürünlerimiz, binamızı ısı etkenlerinden korumamız için en önemli noktada bulunmaktadırlar.

Dekoratif sıva
Mantolamanın görsel olarak günümüzde en sık kullanılan tamamlayıcı harcıdır, diş derinliğinin görsellikteki etkisi büyüktür, cepheye astar malzemesinin ardından uygulanarak, dokulu bir yapı sağlar ve yalıtım levhalarının korunmasına etkili bir görev alır.


Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi,kalorifer,klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji,mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir.Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da ısı yalıtımı yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır.Bu kadar önemli bir tasarrufun sadece kendi bütçelerimize değil ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağı unutulmamalıdır.Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır,dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama  sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz.Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.